Halevi: Difference between revisions
From CryptoRootsMX
| Line 20: | Line 20: | ||
! Country | ! Country | ||
! Time Period | ! Time Period | ||
! Tree Link | |||
|- | |- | ||
| Yitzhak Ha-Levi | | Yitzhak Ha-Levi | ||
| Line 25: | Line 26: | ||
| Spain | | Spain | ||
|1325–1414 | |1325–1414 | ||
|- | |||
|- | |||
| Shlomo Ben Yitzhak ha-Levi | |||
| Burgos, Castilla y León | |||
| Spain | |||
| 1351- 1435 | |||
|https://ancestors.familysearch.org/en/GSNF-6P4/rabbi-shlomo-ben-yitzhak-ha-levi-1351-1435 | |||
|- | |- | ||
| | | | ||
Revision as of 14:31, 14 January 2026
Halevi Variants
Halevi Members
| Name | Town | Country | Time Period | Tree Link |
|---|---|---|---|---|
| Yitzhak Ha-Levi | Burgos, Castilla y León | Spain | 1325–1414 | |
| Shlomo Ben Yitzhak ha-Levi | Burgos, Castilla y León | Spain | 1351- 1435 | https://ancestors.familysearch.org/en/GSNF-6P4/rabbi-shlomo-ben-yitzhak-ha-levi-1351-1435 |
| Maria Isabel Rodriguez Ha Levi | Salamanca, Castilla y León, Spain |

